Select Page

Levá ruka boží

Každá fantasy kniha má cosi do sebe, ovšem kniha Paula Hoffmana má i cosi víc. Některým se kniha líbí, někteří o ni tvrdí, že je to průměrně napsaná.

Jde o příběh ze svatyně takzvaných vykupitelů, nábožensky zanícených fanatiků, kteří z malých chlapců (už od sedmi let) vychovávají nelítostné bojovníky. Víra tu nevede k pokoře, lásce ani soucitu, ale k slepé poslušnosti a úmornému drilu, přičemž nejmenší prohřešek může být okamžitě ztrestán mučením a smrtí. Mezi hříchy patří i jakýkoli náznak přátelství či pomoci bližnímu, nemluvě o právu na soukromí či tajemství.
Vynikající stratég (hlavní postava, chlapec Cale) i vynikající zápasník ohromuje svou bezcitností. Jenže jednoho dne uvidí to, co nikdy vidět neměl, a jeho život se radikálně změní… Od té doby si hlavnímu hrdiny, buď zamilujete, nebo jej budete nenávidět v rozhodnutích, které bude s dalšími dvěmi chlapci na jejich cestě úniku, konat.

Kniha určitě stojí za přečtení, a pokud Vás nadchne, můžete v nástrahách světa pokračovat v dalších dvou knihách této trilogie.

About The Author

Veronika Vrňáková

Mám ráda zvířata, proto jsem si pořídila fenku Jacka Russela a britskou kočku. Nejvíce si odpočinu u dobré knížky, většinou u beletrie. Oblíbení spisovatelé jsou John Green, J.R.R.Tolkien. Zájmy : kultura,sport, četba knih např, Green , Tolkien, Marycleová, Rowllingová..