Select Page

Příběh, který se vám dostane pod kůži

Ostré předměty
Gilian Flynnová

Kniha vás vtáhne do děje už na začátku. Hned z první stránky na vás dýchne cosi nehezkého, a jak se čtenář propracovává dějem, přichází na to, že pod stránkami se skrývá temno.  Hlavní hrdinka pracuje jako novinářka. Má sklony k alkoholismu a sebepoškozování. Čtenář vstupuje do děje v moment, kdy je poslána do vesnice, odkud pochází, aby napsala článek o podezřelém úmrtí mladých dívek. Hlavní hrdince se do hlavy neodbytně dobývají nepěkné vzpomínky a vztah s její matkou se opět hroutí.

Některá tajemství by měla zůstat nezodpovězena, a jak postupujeme dál dějem, staré rány se znovu otevírají.

Kniha mi byla doporučena jako četba k referátu na sebepoškozování a depresi a já jsem za to velmi ráda. Děj je poutavý a nenechá vás odložit knihu, než ji dočtete. Autorka věrohodně popisuje psychické problémy hlavní hrdinky, ale dost prostoru věnuje i policejnímu vyšetřování, takže výsledkem je napínavý a temný příběh.

About The Author

Jiřina Vozdecká

Jsem studentkou střední školy KNIH. Jezdím na koni, píšu básničky a ráda sleduju seriály. Mezi mé oblíbené patří Doctor Who, Sherlock a Hra o trůny. Ve volném čase ráda vyrazím na vycházku do lesa, nebo strávím volný večer ve společnosti fiktivních postav na obrazovce, nebo stránkách dobré knihy.