Select Page

Meč osudu

Meč osudu

 Meč osudu je v pořadí druhá kniha o dnes už proslulém Gerartovy  z  Rivé.  Ovšem první kniha je spíš sbírka povídek, takže dějově je meč osudu první knihou.   Snad už  ani  nemusím  říkat, že  Adrej Sapkovský  je ve fantasy  žánru dnes už legendou.  Celá kniha  je  soubor  sedmi  povídek,  v  nichž se  něco  málo  dozvídáte o  hlavním  hrdinovi. Ale  většinou  jen  na  pozadí nějakého děje.  Kromě  Geralta  v knize vystupuje i trubadúr Marigold, dítě štěstěny Ciry nebo tajemstvím opředená  čarodějka  Yenefer.   Knihu ozvláštňují  velice povedené  ilustrace jenž  výborně  korespondují s  dějem.

V Meči osudu, podle které je celá sbírka pojmenovaná, se vydáme spolu se Zaklínačem do hlubin lesa dryád, do Brokilonu. Nebezpečné dryády nesnášejí ve svém lese lidi a tato nenávist je oboustranná. A právě tam, v hlubinách, pod staletými stromy se poprvé setkáme s maličkou Ciri z Cintry, Dítětem Překvapení, které má svůj Osud, jenž je pevně spjat s Geraltem.

Mě  se  tedy  dílo líbilo, ovšem  byl tu  trochu  problém s překladem . Skalním fanouškům bych tedy  doporučila přečíst  si  to  v  originálu. Pro ostatní  bude kniha  celkem  složitá,  protože  děj  je  velice  složitý a  místy i  zmatený .

About The Author