Select Page

Příběh jedinečné dívky

Příběh jedinečné dívky

Je pravdou, že tato kniha opravdu chytí za srdce a už nepustí. Je to příběh dívky, která onemocněla rakovinou a vyhrála nad ní. Zjistíte, že rakovina se dá brát i pozitivně, a sledujete, jak se postupně mění její pohled na svět, životosprávu a vztah s rodinou. Je vidět její osobní problém, totiž jak je pro ni důležitá vlastní, ale zároveň je nechce obtěžovat a svazovat.

Na ulici byste ji nepoznali, je to jen dívka, co pije čaj, nebo jen jede v tramvaji, žije jako my. Ale není to tak jednoznačné a jednoduché.  Jede buď na ozařování či chemoterapii nebo si užívá pocitu svobody a situace, že týden v nemocnici už skončil a ona si může dát svůj oblíbený čaj. Jediné, co jí opravdu pomáhá zvládat stres ze snímkování, je koupě paruk, nebo společenství s kamarády, nebo pobyt v baru. Píše si deník o tom, čím prošla a nemyslí na budoucnost, spíš žije přítomností.

Všechny paruky ji přinášejí nějakou osobnost, třeba Stellu, Daisy, Sue, Bébe nebo Blondie, každá je opravdu jiná, jedna je ráda středem pozornosti, druhá v ústraní, každá má jinou barvu, červená, blond, bruneta, mají však jedno společné, tvoří jedinečnou Sophie.

Musím opravdu pochválit obálku, je prostě dokonalá, písmo, rozdělení a musím ji do života popřát všechno nejlepší. Ještě musím dodat, že jsem slyšela, že byl natočen i film a jmenuje se Devět paruk a já se na něho vbrzku chystám.

About The Author

Zuzka Floderová

Řekla bych o sobě, že jsem typický knihomol. Nejraději mám fantasy, detektivky a sem tam i něco z červené knihovny na odlehčení, ale po pravdě přečtu cokoliv, co mi kdo dá. Nejradši mám ale knihy, kde se z hlavní postavy, káčátka, stane labuť. Nejkrásnější příkladem a mou nejoblíbenější knihou bych řekla, že je Jana Eyrová od Charlotte Brontë.