Select Page

Netvor

Jsem netvor. Zvíře. Ne vlk nebo medvěd, gorila nebo pes, ale odporná stvůra, která chodí vzpřímeně. Jsem zrůda.
Myslíte si, že vám vyprávím pohádky? Mýlíte se. Vše je skutečné. Místo – New York City. Čas – současnost. Nejsem znetvořený, není to nemoc. Budu takový navždy, jestli neprolomím kletbu.
Ano, kletbu, kterou na mě uvrhla ve škole čarodějka. Proč mě proměnila v netvora, který se ve dne skrývá a v noci se vydává na lov? Řeknu vám to. Řeknu vám, jak jsem byl Kylem Kingsburym, klukem, jakým byste si přáli být, s penězi, perfektním vzhledem a perfektním životem.
A potom vám řeknu, jak jsem se stal perfektním… netvorem. 

Jak už je z názvu knihy patrné, spisovatelka se inspirovala v klasicky známém příběhu o Krásce a zvířeti. Tato převyprávěná verze je napsána poněkud jednodušším stylem a proto se čte, dá se říct, naprosto sama.
Spisovatelka Alex Flinn se rozhodla knihu nějak zvláštně oživit a použila k tomu chatovací místnost pro stejné bytosti, jako byl na nějaký čas Netvor. Ukázek z těchto místností není mnoho, ale zdají se být mnohdy stejně zajímavé jako děj samotný.

Jelikož jsem velký fanda jakýchkoliv převyprávěných příběhů, kniha mě zaujala. Radost jsem měla i z děje samotného a opravdu velmi dobře se mi četla.
Na motivy této knihy vznikl i stejnojmenný film Beastly, který jsem měla možnost vidět jen jednou a upřímně jsem od něj čekala mnohem víc. Nenadchnul mě tak jako kniha samotná. Kniha je prostě kniha..

 

About The Author