Select Page

Jiný kraj, jiný mrav

Ztracené – Skutečné příběhy žen, které milovaly muslima
Eva Urbaníková

Jako krásný sen se zdá ženám z Evropy život s muslimem, bohužel opak je pravdou. O tom se přesvědčila i šestice hrdinek (Simona, Mona, Maruška, Baška, Renáta, Patrícia) z této knihy, které zůstaly nedobrovolně vězet jednou nohou v jiné kultuře a s lidmi jiné mentality. Všechny věřily, že ten jejich je jiný a tvrdě narazily. Některé se z toho dodnes nevzpamatovaly, jelikož mají v jiné zemi děti a vnoučata, které jim jejich manželé nechtějí vrátit nebo na děti uvalili travel ban (nesmějí vycestovat až do 18 let).

Proč nezasáhlo v těchto případech velvyslanectví, policie nebo soud, ptáte se?

Vyslanectví vám může pomoct, ale přeci jen nemá takovou pravomoc, jakou by člověk potřeboval.

Policie nikam nespěchá anebo vám nevěří, protože jste přece jen cizinka anebo proto že vás manžel prohlásil za prostitutku, což je v těchto zemích zločin. To se také stalo Moně.

A co dělá soudní moc? Inu základ je mít právníka, ale ten z vás většinou „vysaje“ všechny peníze a zmizí. Stejné je to s detektivy, pokud jim nestojíte za zády, nic nedělají.

Příběhy šestice žen Vás chytnou za srdce a otevřou vám oči. A hlavně, pokud jste se do takového „průšvihu“ dostali, tak vám poradí, jak zachovat chladnou hlavu a „tančit mezi vejci“.

About The Author

Zuzka Floderová

Řekla bych o sobě, že jsem typický knihomol. Nejraději mám fantasy, detektivky a sem tam i něco z červené knihovny na odlehčení, ale po pravdě přečtu cokoliv, co mi kdo dá. Nejradši mám ale knihy, kde se z hlavní postavy, káčátka, stane labuť. Nejkrásnější příkladem a mou nejoblíbenější knihou bych řekla, že je Jana Eyrová od Charlotte Brontë.