Select Page

Suši v duši

Suši v duši
Eva Urbaníková

Milujete Japonsko? Zajímáte se o tuto Zemi? Obdivujete ji nebo vám přijde záhadná a okouzlující? Zde vám doporučuji knihu, která vám rozostří Japonsko evropskýma očima.

Tato kniha popisuje příběh Slovenky, která se v mládí odstěhovala do Země vycházejícího slunce za účelem tancování, ačkoli v cíli ji čekalo nemilé překvapení. Kolika těžkostem musela čelit a kolik smůly se jí lepilo na paty a s čím vším se musela vypořádat?

Přečtěte si bestseller Denisy Ogino, která vám ukáže, jak se stát evropskou Japonkou. Tedy… je-li to vůbec možné. V příběhu se vám rozjasní vše okolo tradičního japonského života. Jak moc jsme vlastně s Japonci rozdílní?
To brzy zjistíte…

Denisa Ogino jako dvacetiletá slečna získá nabídku od agentury, aby odjela tancovat do oslnivého Japonska. Její pohyby by oslnily spousty nových očí. Tak jí aspoň bylo řečeno od taneční společnosti, díky které se do Japonska dostane.

Plná nadšení a vzrušení odlétá do východní Asie, kde jí však úsměv brzy pohasne. Nepřijela do Japonska tancovat, ale bavit Japonce jako charismatická hosteska. Po mnoha vyřizování a žalování Denisa zjistí, že v Japonsku prostě musí zůstat, ať chce nebo ne.

Přes zaťaté zuby se snaží přežít každou těžkou chvíli ve špinavé lokalitě, kam ji samotný osud přivedl. Avšak postupně zjišťuje, že na Japonsku existuje mnoho záhadných krás a zamilovává si tuto Zemi čím dál víc.

Časem se jí Japonsko dostane plně pod kůži, bezpochyby i natolik, že má spousty nových přátel. Pak se jednoho dne objeví okouzlující princ, do kterého se Denisa zamiluje a po krátkém čase také vezme. Vše klape, jak má, dokonce i po narození syna Justina, jenže záhy se ukáže to, co Denisa doposud nedokázala zamlženýma očima rozpoznat. Všechny trable, které se časem ukážou nebudou nikterak jednoduché, čeká ji ještě dlouhá a těžká cesta…

Tuto knihu jsem přečetla už čtyřikrát a stále jí nemám dost. Kdykoli ji čtu, jako bych v ní objevovala nové a nové kouzla, které pro mě mohly být doposud záhadou, jako bych se cítila jako úplně jiná osoba, jako bych byla Japonkou. Patří k mým nejoblíbenějším. Příběh vás zavede až do hlubin japonského života a musím uznat, že to opravdu funguje.

Kniha je rozdělena na 1. díl, ve kterém se  Denisa seznamuje s Japonskem a začátkem jejího “příběhu“ a na 2. díl, kdy zakládá rodinu a popisuje tradiční japonský rodinný život. Kniha se opravdu hezky a příjemně čte.

Autorka v příběhu dobře popsala své životní dobrodružství a líbí se mi, že k tomu všemu se postavila čelem a hlavně s úsměvem. Hlava vzhůru a optimistické myšlení bylo i je pro ni to nejdůležitější.

A pokud si to nemyslíte i vy, zkuste si tuto krásu přečíst a uvidíme, jaký názor budete mít potom.

About The Author