Select Page

Bílý tesák

Bílý tesák
Jack London

Dobrodružný příběh, neuvěřitelného psího života a lidského putování v divočině na Aljašce. Autor chtěl poukázat na neobyčejné přátelství člověka a psa.  Zmiňuje se o místech, která v životě navštívil.  Kniha je psaná v próze.

Bill a Henry na saních se psím spřežením převáží mrtvého Lorda Alfréda do Fort Mc Gurry. Cestou je překvapí smečka vlků, která sežere psy i Billa.

Alfa samice Kiča a jednooký samec se od smečky odpojí kvůli hojnosti jídla a zplodí spolu pět vlčat. Kiču a její šedé štěně odchytí indiáni a odvedou je do tábora. Štěně dostane jméno Bílý tesák. Ostatní štěňata z tábora ho nechtějí přijmout, odmítají si s ním hrát a napadají ho. Bílý tesák je velmi chytrý a silný jedinec. Šedého bobra poslouchá jen proto, že by byl jinak bit.

Jednoho dne doprovází svého pána do zlatokopeckého městečka, kde Šedý bobr prodává kůže. Bílého tesáka si koupí pan Smith jen za pár lahví whisky. Mlátí ho, aby byl dostatečně vzteklý na psí zápasy, kde málem přijde o život. Zachrání ho Weedon Scott a vezme si ho domů. Bílý tesák si svého nového pána zamiluje. Ale Weedon Scott musí odjet do Sierra Visty…

Kniha je určena pro širokou věkovou kategorii. Začte se do ní, jak mládež, tak i důchodci. Kniha je velice napínavá. Autor se vyžívá v popisování negativních postav. Tento příběh byl několikrát zfilmován.

About The Author