Select Page

„Zavři oči a všechno bude fajn…“

Na úvod si nemohu odpustit část z textu písničky skupiny Žentour (info pro mladší ročníky: hodně oldschoolová záležitost v čele s Jankem Ledeckým) – „Zavři oči a všechno bude fajn…“.

Co myslíte, dají se změnit věci, které se Vám v životě dějí?

Je možné léčit sám sebe (nemyslím tím horkým čajem a medem), zajistit si duševní rovnováhu a zvýšit si šanci na úspěch?

Jasně, takových knížek jsou tu mraky, ale která je ta správná, která není jen kompilátem předešlých?

Kniha „Vědomá autosugesce k získání úspěchu zdraví a štěstí“ je relativně krátká, nenáročná kniha o autosugesci a způsobu, jak začít svůj život měnit k lepšímu.

Knih na toto téma jsem přečetl více, nicméně na této knize se mi líbí to, že Vám neslibuje nezměrné bohatství, úspěch a skálopevné zdraví – ale spíše Vás seznamuje obecně se základy autosugesce, s prací s vědomím, podvědomím, představivostí a s výsledky práce psychoterapeuta Emila Coué.

Emile Couvé byl jedním z průkopníků hypnózy a autosugesce, který se za léta své praxe pro svůj přístup setkával s nedůvěrou i posměchem okolí.  Nicméně díky krátké „kouzelné“ formuli, kterou dokáže odříkat i dobře vedený papoušek žako, dokázal úspěšně vyléčit mnoho svých pacientů. Vybraným zdravotním problémům pacientů a dokumentaci jejich vyléčení je věnována jedna kapitola.

Ano, bylo by jednoduché napsat už zde na tomto místě frázi, o které je recenzovaná kniha, ale to byste se ochudili o potřebné související informace a možná i o něco více…

About The Author

Přemek Doležal

Rád si přečtu jakékoliv slovo, větu, sloupek, povídku, knihu… zkrátka vše, u čehož dávají písmenka smysl a jsou poutavým příběhem. Ke knihám všeho druhu – od ilustrovaných až po ty psané - mám kladný vztah a čtením se rád odreaguji. Nejoblíbenějšími knihami jsou Malý princ, Stařec a moře a Myšlením k bohatství.