Select Page

Cesta ven?

Cesta ven?

Kniha Pecinek.cz je výpověď narkomana, Pavla Ilčíka z Dubňan, který se už v mládí dostal do světa drog. Pavel, zvaný Pecínek, vypráví brněnské novinářce, Jiřině Veselé, o svém dětství, o pervitinu a životě s ním a o cestě ven z drogové závislosti.

Kniha je vedená formou rozhovoru a autorka uvádí i své vlastní pocity. Přes počáteční odměřenost ze strany Pecínka, a jak sama Jiřina Veselá píše, přes její nedůvěru můžeme v průběhu knihy cítit, jak se vztah mezi nimi uvolňuje a otvírá. Kniha je řazena chronologicky. Pecínek vzpomíná na své dětství, hlavně pak na svoji matku a na svého o osm let staršího bratra, který ho vlastně k braní drog přivedl. Bývalý narkoman se svěřuje i s intimními pocity a ani sexualita člověka na pervitinu není v knize tabu. Poté co se dozvěděl, že se mu má narodit syn, nastoupil na detox a následně do zařízení pro drogově závislé, do komunity Grunt v Březnici u Zlína.

V knize je i několik fotografií, které propůjčil sám Pavel Ilčík z osobního archivu.

Text se vymyká průměru knih s drogovou tematikou. Přečíst by si ji měla hlavně mládež, co koketuje s užíváním drog. Je zde velice stroze, ale věrohodně vylíčen každodenní feťákův život, který nemá nic společného se svobodou nebo s romantickou představou některých mladých lidí.

About The Author