Select Page

Stephen King- Dallas 63

Seriál: 11.22. 63 http://www.serialzone.cz/serial/11-22-63/
Kniha: Stephen King- Dallas 63

Jake je obyčejný rozvedený učitel angličtiny. Jednoho dne se mu do cesty připlete časový portál, skrze který se dostane do roku 1960, konkrétně do 21. října. Hrdina se rozhodne zabránit atentátu na prezidenta Kennedyho, který se uskutečnil 22. listopadu 1963. Jeho misi však ohrožuje jakýsi Lee Harvye Oswald, jeho vlastní zamilovanost a své minulé (mladší) já, které se nechce změnit.

Jeden z nejlepších počinů seriálové sezóny 2015/2016, alespoň tak je mnohými tento seriál označován, a za sebe s tímto tvrzením souhlasím. Hlavním tahounem kromě skvělého příběhu je herecké umění Jamese Franca, který hlavního hrdinu skvěle ztvárnil. Na vysoké herecké úrovni jsou zde však všechny postavy. Příběh jako takový rozhodně nikde nevázne, je zajímavý a nenudí. Výtečná retro atmosféra a skvělá hudba už pak jen dokresluje celkový skvělý efekt z tohoto díla. Opět se pak jedná o takovou seriálovou jednohubku, jelikož má jen 8 dílů a uzavřený konec.

About The Author

Martin Klíma

Můj osobní názor na čtení knih je takový, že beru knihy jako nový další svět. Svět který objevujeme, ale někteří z nás se do něj i velice rádi vracejí. Jako první mě doslova a do písmene uchvátilo dílo Petr a Lucie od Romaina Rollanda. Po jeho přečtení jsem začal opravdu každý den číst. Momentálně jsem se zamiloval do severských detektivek. Z nich mám nejradši ty od Larse Keplera, Stiega Larssona, Henninga Mankella či Karin Fossumové. Z děl od českých autorů mám velmi rád tituly Sněžím od Pavla Kohouta a Tichou poštu od Jiřího Stránského.