Select Page

Knižní gigant jménem Albatros

 

Ani takhle ke konci roku domácí knižní trh nespí a naopak se v něm dějí velké věci. Poslední věc co se v této oblasti udála je, že se nakladatelství Kniha Zlín přidává už k tak obrovskému gigantu Albatros Media (konkrétně bezkonkurenčně největšímu u nás) .

Stane se tak  již čtrnáctým nakladatelstvím vydávajíc pod tímto velikánem. Očekává se, že toto nové spojení Albatrosu přinese až 850 miliónu  Kč,-. No kdo by takové peníze nebral, že? :-)  Samotná skupina Albatros Media a.s. v loňském roce dosáhla konsolidovaných tržeb ve výši cca 750 miliónů Kč,- a její produkce pokrývá až 17%  domácího nakladatelského trhu.  Ročně pak vydává více než 1 500 nových knih. Opravdu obrovský gigant o tom prostě není pochyb. Zda je toto nové spojení dobré  a nebo ne, tak na odpověď si počkejme. Každopádně Albatros je čím dál tím větší a větší a jsem opravdu zvědav co skoupí příště. Kniha Zlín tak nově spadá pod značku pod níž spadá i např.  CooBoo, Computer Press, XYZ, Plus, Fragment, Egmont, Palmknihy.

Naštěstí snad mé oblíbené nakladatelství Host se koupit nenechá a snad to ani nemá zapotřebí. Jenže znáte to nikdy neříkej nikdy.

Více o tomto novém fungování dozvíte na následujících stránkách: http://www.knihazlin.cz/blog/aktualita/kniha-zlin-se-pridava-k-albatros-media

221-kniha-zlin-tiskova-zprava

Co vy na tuto novinku říkáte?

albatros-media

About The Author

Martin Klíma

Můj osobní názor na čtení knih je takový, že beru knihy jako nový další svět. Svět který objevujeme, ale někteří z nás se do něj i velice rádi vracejí. Jako první mě doslova a do písmene uchvátilo dílo Petr a Lucie od Romaina Rollanda. Po jeho přečtení jsem začal opravdu každý den číst. Momentálně jsem se zamiloval do severských detektivek. Z nich mám nejradši ty od Larse Keplera, Stiega Larssona, Henninga Mankella či Karin Fossumové. Z děl od českých autorů mám velmi rád tituly Sněžím od Pavla Kohouta a Tichou poštu od Jiřího Stránského.