Select Page

Knihkupectví Barvič a Novotný čeká rekonstrukce

http://sdeleni.idnes.cz/knihkupectvi-barvic-a-novotny-ceka-rekonstrukce-f6u-/brnoh-sdeleni.aspx?c=A170616_220848_brnoh-sdeleni_lpo

Nejstarší české knihkupectví Barvič a Novotný na ulici Česká se pro zákazníky na nějakou dobu uzavře. Čeká ho totiž po jednadvaceti letech rekonstrukce. Architekt a designér Jan Růžička který byl pověřen návrhem a realizací nové podoby knihkupectví tvrdí, že již tradiční podoba  prodejny zůstane i po rekonstrukci zachovaná. K tomu má napomoct například použití tmavě mořené dýhy na nábytek, což je pro Barviče typické. Knihkupectví se dočká i nových podlah, světel a vylepší se i technický stav prodejny. Zachován zůstane i typický dřevěný portál prodejny. Poněkud v méně historizujícím stylu pak bude naopak pojato oddělení hudebnin. To má pak navodit dojem pohodlného obývacího pokoje se světle laděným interiérem. Prodejna se pro zákazníky uzavře 9. července a kolem 12. srpna se pak chystá znovu otevřít. Mezitím můžete nakoupit knihy v druhé pobočce Barviče a Novotného na Masarykově ulici.  Ve znovu   otevřené pobočce se zákazníci mohou nově těšit i na posezení u dobré kávy.  Na možný nový vzhled prodejny se pak můžete podívat na fotografií uvnitř článku.

 

About The Author

Martin Klíma

Můj osobní názor na čtení knih je takový, že beru knihy jako nový další svět. Svět který objevujeme, ale někteří z nás se do něj i velice rádi vracejí. Jako první mě doslova a do písmene uchvátilo dílo Petr a Lucie od Romaina Rollanda. Po jeho přečtení jsem začal opravdu každý den číst. Momentálně jsem se zamiloval do severských detektivek. Z nich mám nejradši ty od Larse Keplera, Stiega Larssona, Henninga Mankella či Karin Fossumové. Z děl od českých autorů mám velmi rád tituly Sněžím od Pavla Kohouta a Tichou poštu od Jiřího Stránského.