Select Page

Knihománie

http://www.knihomanie.cz/

I letos jsme se dočkali Knihománie. Ta letošní potrvá až do 26. listopadu. Nabízí vám 25 nových titulů. Při zakoupení kteréhokoliv z nich k němu i letos dostanete dárek a to konkrétně knihu švédských křížovek a 55 osmisměrek.

Z daných 25 titulů si snad musí vybrat každý. Kdo si holduje v detektivkách, tak ten může očekávat pokračování Olsenovi série, tentokrát s dílem Selfies. Nebo se může začíst do knihy Hadrový panák od Daniela Cola. Orientovat se v etiketě můžete díky Etiketě od pana Ladislava Špačka a to jak ve formě pro dospělé či setu tří knih o etiketě pro děti. Dětský čtenář pak jistě ocení i Pohádky bratří Grimmů a nebo další velké Podivuhodné příběhy Čtyřlístku. Romantiku najdete v knize Život ve dvou od Nicholase Sparkse.V letošní knihománii mají své zastoupení i dvě české autorky. Konkrétně pak Magda Váňová a Táňa Keleová- Vasilková.  Své čtenáře si zajisté najde i velká sbírka příběhů Sherlocka Holmese. Rozsahem větší je pak i Přemyslovská epopej od Vondrušky. Kdo má rád historii, tak toho může potěšit i titul s názvem Mengeleho děvče. I sportovní tématika do letošní knihománie zavítala. Konkrétně Hrdinové o největších příbězích českého fotbalu zpracovaných do komiksové formy. Někoho může oslovit i kniha Umění vítězit. Ta popisuje životní příběh Philipa Knighta zakladatele světoznámé značky Nike. Filmové nadšence určitě nadchne větší či menší knižní zpracování o Jeanu- Paulovi Belmondovi. Dámám v oblasti oblékání může poradit kniha s názvem Co si dnes vezmu na sebe? Dva, tak takový název nese publikace od Jana Saudka  A až vám z toho všeho nakupování a čtení vyhládne, tak jistě nějaký recept najdete v Kulináriu od Zdeňka Pohlreicha. Nebo snad máte chuť na kuře? Žádný problém. To pak sáhněte po titulu Jednoduše, dokonale kuře od Romana Vaňka.

Já si z letošní knihománie svého favorita vybral (Selfies) a věřím, že vy také. :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

About The Author

Martin Klíma

Můj osobní názor na čtení knih je takový, že beru knihy jako nový další svět. Svět který objevujeme, ale někteří z nás se do něj i velice rádi vracejí. Jako první mě doslova a do písmene uchvátilo dílo Petr a Lucie od Romaina Rollanda. Po jeho přečtení jsem začal opravdu každý den číst. Momentálně jsem se zamiloval do severských detektivek. Z nich mám nejradši ty od Larse Keplera, Stiega Larssona, Henninga Mankella či Karin Fossumové. Z děl od českých autorů mám velmi rád tituly Sněžím od Pavla Kohouta a Tichou poštu od Jiřího Stránského.