Select Page

Novoroční předsevzetí aneb návštěva dvou míst spjatých s literaturou

 

https://www.google.cz/search?q=google+obr%C3%A1zky&espv=2&biw=1242&bih=580&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjJ1tP96ZTRAhUE0xoKHRFLBKoQ_AUIBigB#tbm=isch&q=Sweden+Ystad+city

https://www.google.cz/search?q=google+obr%C3%A1zky&espv=2&biw=1242&bih=580&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjJ1tP96ZTRAhUE0xoKHRFLBKoQ_AUIBigB#tbm=isch&q=Sweden+Link%C3%B6ping+

Také si dáváte různá novoroční předsevzetí? A dodržujete je? Co takhle si dát nějaké novoroční předsevzetí spjaté s návštěvou ciziny a spjaté s literaturou. Já tak učinil a jsem sám velice zvědav na jeho splnění a nebo nesplnění. Konkrétně pak letos chci navštívit města Ystad a Linköping Ve Švédsku. Proč zrovna tato místa? Důvodů mám hned několik. Chci opět navštívit Švédsko, ale podívat se i na netradiční místa, v krásném hlavním městě už jsem byl a jinak první město je spjaté s Mankellem a jeho komisařem Wallanderem a to druhé s Kallentoftem a jeho inspektorkou Forsouvou.

Tak co vaše cestovatelské předsevzetí pro rok 2017? Asi jinak bude nějaké levnější a nebo se také chystáte jako já utrácet a utrácet?

About The Author

Martin Klíma

Můj osobní názor na čtení knih je takový, že beru knihy jako nový další svět. Svět který objevujeme, ale někteří z nás se do něj i velice rádi vracejí. Jako první mě doslova a do písmene uchvátilo dílo Petr a Lucie od Romaina Rollanda. Po jeho přečtení jsem začal opravdu každý den číst. Momentálně jsem se zamiloval do severských detektivek. Z nich mám nejradši ty od Larse Keplera, Stiega Larssona, Henninga Mankella či Karin Fossumové. Z děl od českých autorů mám velmi rád tituly Sněžím od Pavla Kohouta a Tichou poštu od Jiřího Stránského.