Select Page

Můj čtenářský rok 2018

Nevím sice jak jsem to udělal, ale udělal. Konkrétně jsem v roce 2018 stihl přečíst 106 knih což je docela nárust oproti rokům minulým. Přitom mi nepřijde, že bych měl na čtení více času a nebo něčeho dělal méně a tím pádem se četbě věnoval více. Samozřejmě stále u mě platí, že si nejvíce libuju v četbě krimi literatury. Díky skvělé kamarádce jssem letos objevil skvělého Roberta Bryndzu, který si mě hned získal a dokonce jedna jeho kniha se u mě dostala do top 5 nejlepších knih za letošek u mě. Když jsme u těch autorů původem ze Slovenska tak jsem objevil i oblíbil knihy od pana Kariky. Není nad to se občas i trošku bát. Dále jsem i letos četl své zavedené autory a tak od Kallentofta mám za sebou: Lovci ohně a Bambi. Od Petera Maye jsem četl tyto knihy: Běžkyně, Čtvrtá oběť, Hadohlavec, Sál smrti a Zpětný ráz. Došlo i na čtení pana Mastertona. Letos přišla řada na Krvavé sestry a Pohřbené. Četl jsem i jednu knihu od Larse Keplera a to jeho Lazara. Mimo žánr krimi pak opět přišla řada na úžasného Backmana a jeho tři knihy: Medvědín, My proti vám, A každé ráno je cesta domů delší a delší. Zakusil jsem pak ještě žánr dětské fantasy literatury. Zde jsem si oblíbil sérii Ink od spisovatelky Alice Broadway.

Zde je pak mých 5 nej knih pro rok 2018, ale nejoblíbenější nemám a tak jsou seřazeny čistě náhodně.

1)Lazar, 2) Bambi 3)Medvědín a My proti vám (byť se jedná o dvě knihy tak já je beru jako jednu, protože druhá je pokračováním první 4) Hrob kolibříka 5) Temné hlubiny.

Kdybych měl pokračovat a měl představit svou top 10, tak by se v ní ještě objevily tituly jako: Trhlina, pak sice dvě knihy, ale jako u Backmana je druhá pokračováním té první takže Podivuhodný život osamělého pošťáka a Pošťákova snoubenka. Dále pak ještě Scéance Infernale, Dominion, Stvoření.

Z druhého soudku mě nejvíce zklamaly knihy jako: Kouř, Kříďák, Nesvá, Vina, Muž, který hledal svůj stín,Sirotčinec slečny Peregrinové…a Ve stínu černých ptáků.

 

Četl jsem i domácí tvorbu. Zde se mně zalíbily knihy jako Stvoření, Dobrou noc můj hrdino!, Nahoru a dolů hedvábnou stezkou. Naopak žádný čtenářský zážitek se pak nedostavil u četby: Dračí město,Pět mrtvých psů, Sestra smrt a Divoký obchod.

Tak to byl můj čtenářský rok 2018 na který vám níže ještě zasílám odkazy a co ten váš čtenářský rok?

https://www.databazeknih.cz/seznamy/sagasir-59594/precteno-za-rok-2018-20337

https://www.cbdb.cz/uzivatel-19641-martin-klima?booklist_9219=1&actual_page=2

 

About The Author

Martin Klíma

Můj osobní názor na čtení knih je takový, že beru knihy jako nový další svět. Svět který objevujeme, ale někteří z nás se do něj i velice rádi vracejí. Jako první mě doslova a do písmene uchvátilo dílo Petr a Lucie od Romaina Rollanda. Po jeho přečtení jsem začal opravdu každý den číst. Momentálně jsem se zamiloval do severských detektivek. Z nich mám nejradši ty od Larse Keplera, Stiega Larssona, Henninga Mankella či Karin Fossumové. Z děl od českých autorů mám velmi rád tituly Sněžím od Pavla Kohouta a Tichou poštu od Jiřího Stránského.