Select Page

Na slovíčko s Petrou Bučkovou

Na slovíčko s Petrou Bučkovou

[author] [author_image timthumb=’on‘]http://blok.ssknih.cz/wp-content/uploads/2014/10/buckova.jpg[/author_image] [author_info]Petra Bučková se narodila v Brně, ale dlouho žila v Táboře. Vystudovala činohru na JAMU v Brně. Dva roky strávila v brněnském divadle Polárka, kde účinkovala například v inscenaci Romeo a Julie (Julie) a Maryša (Rozára). Nyní je členkou souboru HaDivadla, za zmínku stojí určitě role Anny v adaptaci slavného filmového scénáře Jana Procházky Ucho. Petra dále hostuje v Národním divadle Brno – Redutě a v Divadle U stolu (Dostojevského Něžná) a pomalu směřuje „na volnou nohu“. Už šest let se intenzivně věnuje zdravotnímu klaunství v dětských nemocnicích a v domovech pro seniory. Mluví anglicky a především francouzsky a spolupracuje s francouzským divadlem La Fabrique des Petites Utopies. Zpívá a má ráda mluvené slovo – spolupracuje s Českým rozhlasem, kde účinkuje v mnoha rozhlasových inscenacích (Milenec lady Chatterleyové, Ovidiův návrat, Životopisy – Edith Piaf…). Je svobodná a žije v Brně. [/author_info] [/author]

  1. Za jakým účelem projekt Listování vznikl? Myslíte si, že tento účel plní?

Pro mě samotné slovo „listování“ tzv. „šustí papírem“. Že to je nuda a starý…Ale    když přijdete na naše LiStOVáNí s velkým „L“, přesvědčíte se, že čtení může být              všechno…jen ne nuda.

  1. Jaký přínos pro vás osobně Listování má?

Jiný styl herecké práce. Přesnost, kniha v ruce a zároveň improvizace…Neustále živý tvar.

  1. Co je pro vás těžší – dramatizovat knihu, hrát ve filmu, či na divadle?

Nezdá se mi, že by něco bylo težší…Někdy je težší ty žánry umět odlišit, přepínat mezi nimi. A u LiStOVáNí konkrétně, jak říkáme…“hlavně z toho nedělat divadlo“.

  1. Kolik času zabere příprava na jedno Listování a jak vůbec taková příprava vypadá?

Čas je velmi relativní…řekla bych na pár zkoušek…ale nepočítám úpravy…Zkouší se v bytech, autech, kavárnách, divadlech…i třeba v plném vlakovém kupé. Využíváme každou minutku koncentrovaně, žádný letní soustředění, koukání na inspirační filmy a dlouhosáhlé diskuze o zkoušení. Prostě se to udělá.

  1. Vzpomenete si na nějaký trapas na jevišti?

Trapas je, když nás Lukáš někdy zevnitř popohání a syká na nás…a člověk hned udělá velkou spoustu chyb.

  1. Navštěvujete mnoho měst, kde je podle vás nejlepší publikum? Jak se vám z tohoto pohledu jeví Brno?

Publikum je všude jiné. Ale lidi, co si našli LiStOVáNí, jsou většinou všichni stejně naladění…prostě chtějí to vidět a bavit se. A Brno je jednoznačně jedno z nej!

  1. Jistě jste se setkal/a s některým z autorů dramatizovaných knih. Která z těchto osobností vám zůstala v paměti a proč?

Autory si pamatuju všechny. Objímající laskavost Fulghuma, jeho hluboký hlas a jeho fyzická výdrž, rázný a renesanční přístup k životu Aleny Ježkové, Janko Uličianský povahou malý veselý uličník, Zdenek Merta a jeho šťavnatý přehled, sranda s Englishman in Paris- Stevenem Clarkem, Benoit Duteurtre a jeho užaslá překvapená tvář, když se lidi smějou…“jo, já to tak myslel…!“

 

About The Author