Select Page

Na slovíčko s bloggerkami – A Cup of style

Na slovíčko s bloggerkami – A Cup of style

Rozhovor s bloggerkami A Cup of style

Lucy & Nicole Ehrenbergerovi

 1. Kdy a proč jste se rozhodly začít s blogováním?
  L: Rozhodly jsme se začít blogovat asi před 10 lety, když jsme dostaly svůj první počítač a zjistily jsme, že je vůbec možnost mít blog. A hodně nás to bavilo. Zároveň jsme měly i velké ambice jako mít jednou časopis nebo být novinář Od té doby blogujeme až dodnes.
 2. Co vás na vašem blogování nejvíc baví?
  N: Hodně nás baví to, že jsme samy sobě šéfkama a že si můžeme vymyslet, co chceme psá Baví nás celý ten kreativní proces i sledování reakcí. Od začátku až do konce je na nás co to bude a to je pro nás taková hezká volnost, kterou si užíváme.
  L: Určitě setkávání se čtenáři a slidmi, kteří nás sledují. Vždycky je super mít i tu možnost zpětné reakce.
 3. Vaše články jsou hodně zaměřené i na motivování mladých dí Co vás k tomu přivedlo?
  L: My samy máme takový pozitivní pohled na svět. Takovou náturu, že si jdeme za svými sny a že věříme tomu, že je všechno možné. Když si člověk věří, tak toho může jednoduše dosáhnout, ale ne každý to takhle vidí. Všimly jsme si, že jsme schopné tuhle naší energii lidem skrz náš blog předat, takže jsme se rozhodly věnovat se i takovým článkům.
 4. Nedávno jste se vrátili z Madridu. Co vás nejvíce uchvátilo?
  L: Mně se hodně líbilo, jak je Madrid kompaktní. Všechno jsme prošly během odpoledne a měly jsme tak i čas vidět celé město během jednoho dne.
  N: Jí Španělská kuchyně je výborná. Mně se líbila i architektura. Všechny ty ulice a parky. A potom i takové ty malé zapadlé uličky. Je to hodně různorodé.
 5. Proč jste se rozhodly vydat diář?
  L: My jsme nad tím přemýšlely už dlouho, že vydáme něco podobné Začaly jsme s tím, že bychom udělaly vlastní sešity, ale pak nás už loni napadlo, že bychom mohly udělat vlastní diář, protože obě hodně plánujeme a je to něco, co děláme každý den. Takže jsme si i říkaly, že to k nám patří. Loni jsme to nestihly zrealizovat, takže tento rok jsme se do toho pustily. A máme radost.
 6. Jaký máte vztah ke knihám obecně a co rádi čtete?
  N: My čteme rá Já bych si akorát přála, abych si na to našla víc času. Mám hodně ráda beletrii a hlavně takové ty straší klasiky. Vracím se k seznamům, které nám dali ve škole, že si máme přečíst, protože mi přijde, že jsou to knihy, které mi toho hodně dají.
  L: Já mám hodně ráda moderní literaturu. Hodně mám ráda současné detektivky. Jako například Dívka ve vlaku nebo Zmizelá a tak podobně. A vždycky, když si přečtu takovou knihu, tak vyhledávám podobné.
 7. Je o vás obecně známo, že jste především velké kamará Co vás dokáže nejvíc rozeštvat?
  N: Když máme rozdílné názory na stejnou věc, ale rozeštve nás to tak maximálně na pět minut. Nikdy nemáme tak velký spor, abychom se kvůli tomu hádaly.
  L: Já si ani nepamatuji, že bychom se někdy hádaly. Máme hodně rozdílné povahy, takže se vzájemně spíše doplňujeme.
 8. Proč se váš blog jmenuje A Cup Of Style?
  L: Hodně dlouho jsme přemýšlely nad tím, jak by se mohl náš blog jmenovat. Trvalo to asi týden, ale nemá to žádný konkrétní dů Měla jsem v hlavě představu, jak by mohlo vypadat logo našeho blogu a byl to hrníček, ve kterém jsme obě seděly a kolem byly kabelky, boty atd. A od toho pak vznikl název.
 9. Vaše cílová skupina jsou především ženy a dí Setkaly jste se někdy i s reakcí od mužských čtenářů?
  N: Dozvěděly jsme se, že je to asi 10 % mužů, co sledují náš blog a potkáváme je i teď na autogramiádách. Je to pro nás super a jediné co nás teď mrzí, je to, že je ten diář růžový a je celý psán jenom v ženském rodě. Všichni říkali, že jim to nevadí, ale pro příště se určitě polepšíme.
 10. Předpokládaly jste někdy, že se z obyčejného psaní na blog stene takový fenomén?
  L: Určitě Když jsme si zakládaly náš první blog, tak ani nic takového neexistovalo. Po chvíli jsme se divily, kolik to sleduje lidí. Když náš blog začalo sledovat 50 lidí pravidelně, tak jsme tomu ani nemohly uvěřit. A když si to srovnáme s dneškem, tak je to naprosto neuvěřitelný. Ani ve snu nás nikdy nenapadlo, že by to mohlo dopadnout tak, že bychom se tím mohly živit.
 11. Jak těžké bylo se dostat do podvědomí široké veřejnosti?
  N: Nám se to tak nějak podařilo souhrou štěstí, náhody, že jsme byly ve správný čas na správném místě. Také to, že se tomu plně věnujeme až
  L: My jsme se o to nikdy nijak vyloženě nesnažily. Dělaly jsme to spíše jen proto, že nás to především bavilo. Že nás začaly sladovat lidi, je pro nás už takový bonus. Náročné to bylo pro nás z hlediska času. Blogu věnujeme tak 10 hodin denně.
 12. Jaké je k tomu všemu ještě stíhat všechny okolní aktivity?
  N: Především si musíme všechno dobře naplá Pomáhá nám i to, že jsme na to dvě a můžeme si práci rozdělit. Ale zase si musíme zkoordinovat všechny naše aktivity. Sednout si a všechno probrat.
  L: Když máme nějaké úkoly do školy, tak věci na blog udělat dřív, abychom se pak mohly věnovat psaní. Je to určitě i v tom, že děláme to, co nás baví.
 13. Obě hodně rády cestujete, kam se rády vracíte?
  N: Já se ráda vracím do Prahy. Už jsem viděla spoustu míst, které se mi líbily a uměla bych si i představit, že bych tam nějakou dobu žila, ale stejně je pro mě nejkrásnější město Praha. Z těch zahraničních je to pro nás obě asi Londý
  L: Pro mě je to rozhodně Londýn. Je to město, kam jsem poprvé vycestovala úplně sama a pokaždé když mám šanci tam jet, tak jedu.
 14. Co by rozhodně měla mít každá dívka v šatníku?
  L: Určitě černý úzký džíny a kostkovanou koš
 15. Co vy osobně nejraději nosíte a v čem se cítíte nejlíp?
  N: Hezký pohodlný svetr.
  L: V černých kalhotách a košili.

About The Author