Select Page

Na slovíčko s Petrem Havlíčkem

Na slovíčko s Petrem Havlíčkem

Rozhovor s výživovým poradcem Petrem Havlíčkem

1. Myslíte si, že se současná mládež stravuje vhodným způsobem?
Myslím si, že současná mládež se nestravuje vůbec vhodným způsobem. Neustále se o výživě píše ve všech možných časopisech a i oficiální instituce tlačí na zdravější životní styl. Přitom mezi mládeží a dětmi narůstá procento s nadváhou a obezitou, a to vůbec nesvědčí o tom, že by se stravovací návyky měnily k lepšímu.

2. Která potravina dodá žákům nejvíce energie a zbystří jim smysly?
Bohužel musím říct, že žádná taková potravina paušálně neexistuje. Je to vlastně takový omyl. Je to mýtus, když si lidé myslí, že když budou jíst určitou potravinu, tak se konkrétní faktor nějak výrazně zlepší. U studentů to bývá právě ta snaha udržet pozornost. Celé je to hlavně o pravidelné a vyvážené stravě s dostatkem kvalitních sacharidů, které jsou nezbytně nutné právě pro činnost mozku a nervového systému. Je to o tom jíst pravidelně, nevynechávat ani svačiny. Komplexní sacharidy jsou ve své podstatě veškeré celozrnné a mléčné výrobky, ovoce, zelenina.

3. Dáte nám nějaký jednoduchý recept na zdravé vyvážené studentské jídlo?
Doporučil bych takovou studentskou klasiku – vařené těstoviny s rajčatovým protlakem nebo popřípadě kečupem, s trochou konzervovaného tuňáka a strouhaným sýrem. Je to levné, je to dobré, je to zdravé a je to naprosto v pořádku i nutričně.

4. Co vás přivedlo ke zdravé výživě?
No, ona to zpočátku nebyla úplně zdravá výživa. Bylo to spíš tím, že jsem začal sportovat, a toho je korigování výživy neodmyslitelná součást, takže v té době jsem se začal zajímat o výživu a z té sportovní to nakonec vyústilo v celkovou zdravou výživu.

5. Kdybyste si měl vybrat jedinou potravinu, ze které byste byl živ, která by to byla?
To nejde. Celý ten komplex musí být v rovnováze, a proto to nejde. Pokud bych měl říct, bez čeho se neobejdu, odpověď by byla taky záporná, protože bez toho, co jsem měl nejradši a co mám nejradši, což jsou mléčné výrobky, jsem se musel obejít, jelikož trpím nesnášenlivostí na laktózu.

6. Jakou nezdravou potravinu pravidelně konzumujete?
Nedá se říct, že by to bylo pravidelně, ale když se to objeví na stole, tak si to prostě dám. Rozhodně to jsou kvalitní suché uzeniny, například uherák, čabajka a tak dále. Takže to nesmím kupovat, protože bych to okamžitě snědl, kdybych to měl v lednici.

7. Prosazujete ve své rodině základy zdravého stravování?
Samozřejmě, že se snažím. Nicméně to není někdy úplně jednoduché, protože měnit dospělého člověka (tím mám na myslí třeba svoji partnerku), který má svoje stravovací návyky už od dětství, je náročné. Nesnažím se to prosazovat násilím, ale vzhledem tomu, že vařím, tak se snažím vařit správně a zdravě.

8. Jak se vám natáčelo s doktorkou Cajthamlovou?
My jsme taková symbiotická dvojice a máme stejný způsob přemýšlení a ve většině věcí, které se týkají této dané problematiky, máme stejný názor. Takže se mi natáčelo velmi dobře. My jsme se s Kateřinou znali už dávno předtím, než vznikl pořad „Jste to, co jíte“ a sedli jsme si i jako lidi. Občas to samozřejmě také zaskřípalo, v některých věcech jsme se také neshodli, ale to bylo spíš výjimečně. Oba jsme dominantní, takže jsme si třeba skákali do řeči, ale nakonec jsme si to dokázali nějak vyříkat.

9. Plánujete společně něco do budoucna?
Kateřina má teď pořad „Doktorka“ a já s ní budu teď dva díly natáčet, ale jsem u ní de facto jen jako host, a tudíž se nedá mluvit o společném projektu.

10. Chcete něco vzkázat studentům SŠ KNIH?
Chtěl bych jen říct, že tito studenti jsou lidé, kteří budou mít jednou strašnou zodpovědnost, protože ten hodnotový systém západní společnosti začíná úplně upadat, a bude na nich, jestli ten rozpad budou dále podporovat, nebo jestli začnou přemýšlet třeba jinak o životě, o životních hodnotách, o autoritách a tak dále.

About The Author