Select Page

Dexterův poslední záběr

Dexterův poslední záběr

Americký autor Jeff Lindsay, autor knižní série Dextera, které vydalo nakladatelství BB art, vymyslel skvělého hrdinu, na kterého vášnivý čtenáři určitě do konce života zapomenou.

Jmenuje se Morgan. Dexter Morgan. Na první pohled vypadá jako normální chlápek vázaný rodinou, který pracuje jako krevní analytik na oddělení vražd, ale před svými kolegy skrývá hrozné tajemství. Je totiž sériový vrah, který ovšem nezabíjí nevinné lidi, ale zlé lidi, kteří oklamali soudní systém a jsou stále na svobodě ve slunečném Miami. Téma každý fanoušek této sedmidílné série jistě ví. Vždyť je toho plno. Kniha, videohra, výtečný seriál.

Dexterův poslední záběr je sedmá kniha ze série a zároveň poslední. Dexterův život se klidným způsobem posouvá dál. Oženil se, zplodil dceru jménem Lilly a odstěhoval se s rodinou do nového domu, i když vztah s jeho manželkou Ritou bral spíš jako zástěrku před ostatními, protože nechtěl upoutat na sebe nežádoucí pozornost.

V tomto díle vystupuje několik nových zajímavých postav a Dexter dostane za úkol od svého šéfa jednoho z nich – herce, naučit svoji práci kvůli roli v připravované detektivce. Při úkolu se seznamuje s atraktivní ženou, kterou pronásleduje úchylný fanoušek, vrah, zabíjející ženy jako je ona. Dexter se ochotně ujme její ochrany, ale dělá to spíš pro vlastní prospěch. Chce se uspokojit a přivítat do své sbírky sklíček s krví obětí nováčka.

Tento díl je určitě vrcholovým dílem Jeffa Lindsaye a je obrovská škoda, že touto úžasnou sérii končí. Kniha rozhodně stojí za přečtení. Černý humor k této knize prostě patří, a kdyby tu nebyl, ztratilo by to kouzlo.

About The Author