Select Page

Rakouský dub

Rakouský dub

 Jak se „rakouský dub“ prorostl do Hollywoodu – kniha, po jejímž přečtení Vám vyrostou svaly…..

Arnold Schwarzenegger přezdívaný „rakouský dub“ je úspěšným v mnoha oblastech. S trochou nadsázky by se o něm dalo říci, že je téměř obdobou krále Midase- do čeho se dal – začalo se blýskat zlatem.

Velmi obsáhlá autobiografická kniha TOTAL RECALL (téměř 600 stran) je psaná čtivou formou a srozumitelným jazykem napříč generacemi. Čtenář má možnost si přečíst otevřenou a upřímnou výpověď muže, který si všechny své cíle odmalička psal na kartičky, aby je v zápětí vždy naplnil.

Příběh seznamuje čtenáře s dětstvím, rodinným zázemím, dospíváním a významnými mezníky – prvními kulturistickými úspěchy, prvními filmy, seznámením s manželkou, politickou kariérou. Text je doplněn o mnoho fotografií známých i méně známých osobností ze soukromého archivu herce a kulturisty.

Přestože se jedná o autobiografii, kniha má podle mě přesah i do oblasti literatury osobního rozvoje – je velmi inspirativní a motivační – nejen pro začínající kulturisty, herce nebo politiky. Zároveň se autor nebrání nahlédnutí do méně povedených epizod v životě, při kterých byste si Arnieho jen stěží představili – např. vojenská léta, kdy v armádě platil spíše za „trojského koně,“ vyslaného nepřítelem za účelem zničení těžké techniky.

Z mého pohledu se dá knize vytknout pouze její hmotnost a složitější manipulace při čtení v leže na zádech. Na druhou stranu – posilujete zábavnou formou – otázkou je, zda to nebyl autorův skrytý záměr. Kniha určitě stojí za přečtení.

 Zakoupit na eshopu Bux.cz

About The Author

Přemek Doležal

Rád si přečtu jakékoliv slovo, větu, sloupek, povídku, knihu… zkrátka vše, u čehož dávají písmenka smysl a jsou poutavým příběhem. Ke knihám všeho druhu – od ilustrovaných až po ty psané - mám kladný vztah a čtením se rád odreaguji. Nejoblíbenějšími knihami jsou Malý princ, Stařec a moře a Myšlením k bohatství.