Select Page

Manipulace

V hodině ADP jsme shlédli video na téma manipulace, které se snažilo o informace, které by nám měly pomoci se před takovým zacházením bránit. Bohužel jsem si z videa zapamatovala spíše nešikovně tvořené dialogy, než cokoliv užitečného o manipulátorech. Může to být tím, že jsem o tomto tématu dobře informována, ale spíše viním zbytečně složitá souvětí, která nám vysvětlovaly úplné banality. Pokud můžu něco navrhnout, bylo by to zhuštění informací. Dále jsem si povšimnula nereálnosti některých ukázek a špatné volby těch reálnějších. Nevím, možná jsem jen občas nepostřehla pointu celé té ukázky.

S některými informacemi z videa nesouhlasím, protože z praxe vím, že obranné mechanismy, které prezentovali jako ověřené, naprosto nefungují a často mívají opačný výsledek, ale některé informace jsou naopak užitečné.

vzdělávací video

About The Author

Jiřina Vozdecká

Jsem studentkou střední školy KNIH. Jezdím na koni, píšu básničky a ráda sleduju seriály. Mezi mé oblíbené patří Doctor Who, Sherlock a Hra o trůny. Ve volném čase ráda vyrazím na vycházku do lesa, nebo strávím volný večer ve společnosti fiktivních postav na obrazovce, nebo stránkách dobré knihy.