Select Page

Body Book

Další kniha o našem těle. Když jsem slyšela, že známá herečka, Cameron Diaz, napsala knížku, dost mě to pobavilo. Představila jsem si, že to bude další nesmyslná dietní smršť typu „melounová dieta a 5 kilo ‚dole‘ za 2 dny“, prostě nesmysl. Nicméně zvědavost byla silnější než mé racionální já, a tak jsem se rozhodla knihu si přečíst. A světe, div se – je to dobré! Za jejím úspěchem dle mého názoru stojí tři důležité momenty:

  1. Cameron měla to štěstí, že při natáčení filmu Charlieho andílci potkala skvělého učitele „východního“ učení, který ji na roli připravoval, předal jí mnohá moudra o tom, jak tělo funguje, jak je potřeba se o něj starat a jak moc je propojeno s naší myslí.
  2. S textem Cameron pomohla její kamarádka, novinářka, která knihu převedla do čtivé podoby.
  3. Cameron konzultovala informace s renomovanými odborníky z různých oblastí, a tedy nabízí opravdu velmi dobrá řešení, jak přistupovat ke svému tělu a mysli.

A tak se na trh dostává velmi zajímavá kniha, jež je uspořádána do tří logických celků, které nás provedou tím, jak naše tělo a naše mysl fungují a jak je důležité dbát na jejich vzájemnou symbiózu, abychom byli ve svém vlastním těle opravdu šťastní. A co ony zmíněné diety – ty tam jsou doslova zakázány! Uf, to jsem opravdu ráda, protože každá dieta je výživově nevyvážená a následný jojo efekt na sebe nenechává dlouho čekat.

Text je poměrně obsáhlý (Cameron pro něj sbírala podklady celých dlouhých 10 let), takže vám vydrží na několik večerů. Doporučuji jej pročítat postupně, s odstupem, abyste si uvedené rady a tipy stihli „zažít“ a vyzkoušet.

Publikace je vhodná pro všechny, kteří se o své tělo chtějí starat a mají chuť získávat poznatky komplexně, na jednom místě, v jedné knize.

„Vzhůru k lepším a hezčím zítřkům!“

About The Author

Renata Skýpalová

Na Střední škole KNIH působím jako ředitelka. Současně jsem stále pedagog, a tak ráda pomáhám studentům s jejich aktivitami, které žáky i školu dále rozvíjejí. V posledních letech čtu převážně odbornou literaturu (oblast ekonomiky, marketingu, managementu), a proto nabídka četby knih „jiného typu“ je pro mne příjemnou výzvou.