Select Page

Jak si správně vychutnat párek všemi smysly

Jak si správně vychutnat párek všemi smysly

Doba dávno minulá, vracíme se téměř o 40 let zpět k významnému dni Gustava Husáka … dni, kdy se setkal s Věrou Čáslavskou, a dni kdy byl zvolen prezidentem Československé republiky.

Příběh, který je groteskní, místy však pro člověka touto dobou příliš nepoznamenaného nudný. Kdybych se rozhodl jít na představení podruhé – studijně bych shlédl několik dobových dokumentárních filmů a nevečeřel bych, aby mi zbylo místo na párky …

Tomáš Matonoha jako Gustav Husák a Vladimír Polívka jako Věra Čáslavská – oba velmi vtipně namaskovaní tak, že máte pocit, že jste si zacestovali v čase a potkali jste tuto nesourodou dvojici osobně.

Kostýmy, výrazové prostředky, gesta a pohyby – to mě na představení rozesmálo. Úplně nejvíc jsem se bavil u sošně „vytesané“ Věry Č., jejíž celkový dojem kazila snad jen boule v rozkroku. Vladimír Polívka svými pohybovými – gymnastickými variacemi prováděl celým představením. Nenechával za sebou však nijak daleko Gustava H. – Tomáš Matonoha hrál originálně a v průběhu představení v rámci kontaktu s publikem několikrát velmi bystře zaimprovizoval tak, že se celý sál smál – bez ohledu na věk.

Velké oživení pro mě představovalo o přestávce podávání párků a piva k přiblížení atmosféry let uplynulých. Především po velmi detailním popisu Gustava H., jak tuto pochutinu konzumovat všemi smysly.

Myslím si, že hra si určitě své diváky najde, ale patrně nebude masivní zastoupení v ročnících později narozených.

Divadlo Bolka Polívky

About The Author

Přemek Doležal

Rád si přečtu jakékoliv slovo, větu, sloupek, povídku, knihu… zkrátka vše, u čehož dávají písmenka smysl a jsou poutavým příběhem. Ke knihám všeho druhu – od ilustrovaných až po ty psané - mám kladný vztah a čtením se rád odreaguji. Nejoblíbenějšími knihami jsou Malý princ, Stařec a moře a Myšlením k bohatství.