Select Page

Můj střípkový únor

4. únor 2014

Při návštěvě nakladatelství HOST se mi do rukou dostala zajímavá kniha. Hned dle tloušťky titulu jsem však usoudil, že jsem v podstatě skromný a nenáročný člověk.

IMG_0567

10. únor 2014

Ráno se člověk probudí, pohlédne na Brno a zažije pocit, že stojí na vrcholku hor – jen mraky a volné nebe. Které ráno si budete vy dlouho pamatovat?

IMG_0581

15. únor 2014

Dnes se mi do paměti vryl citát slavného anglického filozofa Františka Slaniny – Některé knihy mějte jen na ochutnání, jiné ke spolknutí, a jen málo jich opravdu přežvýkejte a hleďte zažít.

Chudák Bacon kdyby dnes žil, možná by některé knihy i vyzvrátil.

 

18. únor 2014

Úterní večer, tvorba výukového materiálu pro mé žáky a vskutku ďábelský našeptávač. Po zadání ň mé snahy o seriozní dialog končí, počkám, až se Google trochu uklidní.

Bez názvu

Bez názvu2

Bez názvu3

Bez názvu4

25. únor 2014

Vítězný únor je tu. Sedím na rehabilitacích a čas si krátím myšlenkou, že snad i ten můj spasmus někdo znárodní, o jeho privátní držení já již nestojím.

IMG_27236

About The Author

Michal Kaláb

je tulák po hvězdách, hledač krásy v bahnu lidských duší, zarytý zastánce výrazu "šokantní" a zároveň učitel s pověstí podivína, jehož kresby na tabuli vyvolávají spíše výbuchy smíchu, méně pak nadšení pro odborné předměty, které učí. Rád pozře knihu, její trávení však zpravidla trvá dlouho. Ve chvílích citové excitace se sám chápe brku a píše básně.